Logo

KONGRES POŻARNICTWA 2021 vol.7 (Bezpłatna konferencja ON-LINE)

Date

Thursday, April 22, 2021

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Reprezentuję:
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Bezpłatna Konferencja ON-LINE 

KONGRES POŻARNICTWA  2021 v. 7

Zarezerwuj swój czas

22 kwietnia 2021 (czwartek), o godz. 10.00 

SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE 

NOWY TERMIN - NOWE TEMATY

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online w ramach konferencji KONGRES POŻARNICTWA FIRE 2021©.  To spotkanie 1:1 przeniesione do wirtualnej rzeczywistości w związku z pandemią koronawirusa. Swym zakresem obejmuje czynną i bierną ochronę przeciwpożarową oraz rozwiązania mające wpływ na bezpieczeństwo  obiektów i osób w nich przebywających. Przed nami po raz kolejny solidna dawka niezbędnej wiedzy w temacie projektowania, budowy i zarządzania bezpieczeństwem obiektów budowlanych. Szereg ważnych i praktycznych zagadnień w jednym czasie i miejscu popartych wiedzą i doświadczeniem Prelegentów.  

Tylko ważne, bieżące i praktyczne informacje poparte wiedzą i doświadczeniem Prelegentów

Konferencję poprowadzą doświadczeni Prelegenci, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny konferencji. Przekażą Państwu wiele ważnych i praktycznych wskazówek, pomocnych w realizacji coraz bardziej wymagających projektów. Wyjaśnią także poruszane zagadnienia w oparciu o aktualny stan prawny i wymagania techniczne, oraz przedstawią konkretne przykłady realizacji i zastosowań. Konferencja ON-LINE będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych uczestników, a Prelegenci będą do Państwa dyspozycji za pośrednictwem czatu, by na żywo odpowiadać na nurtujące pytania. 

________________________________________

Nie czekaj i już dziś zarezerwuj miejsce. Każde nasze spotkanie on-line gromadzi ponad 600 uczestników w jednym czasie i miejscu, warto skorzystać z rejestracji aby nie czekać w poczekalni na zwolnienie miejsca w pokoju konferencyjnym

DO POBRANIA W DNIU KONFERENCJI: 
Uczestnicy w dniu konferencji oprócz prezentacji z wykładów i materiałów konferencyjnych będą mogli pobrać kompendium obejmujące najnowsze wytyczne Ministerstwa Rozwoju w temacie:  "Nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego"

Patronat Honorowy

Szkoła Główna Służby Pożarniczej uczelnią akademicką! - Portal edukacyjny Perspektywy
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Warszawski

Program konferencji

09.00
10.00
Logowanie do pokoju konferencyjnego, chat, test dostępnych narzędzi, zgłaszanie pytań
Wprowadzenie, rozpoczęcie - Ewa Dziatkowska, Koordynator ds. Projektów, Creator/Moderator DND Project  
10:00 Dobór aluminiowo-szklanych konstrukcji przeciwpożarowych w zależności od wymaganej klasy odporności ogniowej przegrody na wybranych przykładach - Prelegent: Zbigniew Kęsy Z-ca Dyrektora Sprzedaży ObiektowejAleksander Białas Specjalista ds. MarketinguALUPROF S.A. 
10:30
Zasady projektowania systemów detekcji gazów w kotłowniach i garażach podziemnych. Kiedy instalacja detekcji stanowi urządzenie przeciwpożarowe? Detekcja wodoru i amoniaku w budynkach przemysłowych  - Prelegent: mgr inż. Ewelina Graniczna, Doradca techniczno-handlowy ALTER S.A. 
11:00
Typowe błędy w zabezpieczeniu ppoż. przejść instalacyjnych. Jak ich uniknąć, stosując system Knauf FireWin- Prelegent: Monika Stodolna, Doradca Techniczny ds. Projektowych, Produkt Manager ds. Systemów PPOŻ KNAUF Sp. z o.o.
11:30 Utrzymywanie energii cieplnej w budynkach oraz wymóg materiałów bezhalogenowych w miejscach użyteczności publicznej  -  Prelegent:  Maciej Brzeziński, Specjalista ds. tras kablowych KNS KOPOS Elektro PL Sp.z o.o.
12:00    Zasysające systemy detekcji Protec - Prelegent:  Konrad Kowal - Senior Product Manager D+H Polska Sp. z o.o.                                     
12.30 Nowoczesne sterowanie urządzeniami przeciwpożarowymi - Prelegent: Piotr Matuszewski, Dyrektor Działu Produkcji w firmie ELA-Compil Sp. z o.o., Szef Działu FPM+(Fire Protection Manager)

FPM+ czyli Fire Protection Manager, to nowoczesne środowisko zapewniające sterowanie wszystkimi urządzeniami przeciwpożarowymi, a także pozostałymi urządzeniami uwzględnianymi w scenariuszu pożarowym.  Elementami składowymi FPM+ jest modułowa centrala sterująca, której zadaniem jest przejęcie sygnału alarmowego z systemu sygnalizacji pożaru i wykonanie ręcznych  lub/i zaprogramowanych algorytmów sterowania oraz program FireMATRIX, za pomocą którego można dowolnie konfigurować centralę FPM+. Program FireMATRIX  poza konfigurowaniem centrali sterującej umożliwia także przeprowadzenie testów na dowolnym etapie instalacji. Jedną z wielu innowacji jakie posiada FireMATRIX jest funkcja generowania gotowych protokołów z przeprowadzonych testów. 
Steruje i monitoruje klapy wentylacji oddymiania, klapy wentylacji bytowej, wentylatory napowietrzania i oddymiania, systemem detekcji gazu,  centralę drzwi napowietrzających/dymowych, centralę bram pożarowych i grodzi, steruje kontrolą dostępu, bramkami obrotowymi,  szlabanami wjazdowymi, dźwigami osobowymi, wyłącza rozdzielnice elektryczne, monitoruje zestawy hydroforowe,  współpracuje z dźwiękowym system ostrzegania, wyłącza pożarowe centrale wentylacji bytowej, klimatyzacji, realizuje algorytmy scenariusza pożarowego
13.00
Nowe Systemy Sygnalizacji Pożaru na rynku polskim z hybrydową funkcją bezprzewodową  - HOCHIKI & NSC  - Prelegent: Marek Kośmider, Kierownik Działu Systemów Zabezpieczeń MIWI-URMET Sp. z o.o. 
W trakcie prezentacji omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- HOCHIKI jeden z wiodących producentów urządzeń do sygnalizacji pożaru na świecie
- Protokół ESP urządzenia adresowalne
- EKHO hybrydowy system bezprzewodowy
- Urządzenia do zastosowań specjalnych: iskrobezpieczne, MARINE, SIL2
- Centrale z funkcją sterowania gaszeniem
13:30
Jakie kable i przewody zastosować podczas inwestycji, aby funkcja FE180 nie musiała być wykorzystywana. Bezpieczne instalacje elektryczne, teletechniczne, sterowanie i zasilanie   Prelegent: Artur Block – Dyrektor ds. kluczowych klientów HELUKABEL Polska Sp. z o.o.
- konstrukcje kabli dające pewność zasilania
- instalacje sterowania i komunikacji
- bezpieczne kable i przewody – weryfikacja faktycznych cech, które mają wpływ na bezawaryjną pracę instalacji
- optymalne rozwiązania instalacji priorytetowych
- dobra praktyka zawodowa

14.00 Podsumowanie. Przekazanie materiałów (prezentacje, katalogi itp.) obecnym uczestnikom konferencji  Ewa Dziatkowska, Koordynator ds. Projektów, Creator/Moderator DND Project                                                  

Konsultanci Rozwiązań Technologicznych

DLA KOGO? 

Kto powinien wziąć udział

Wydarzenie dedykujemy projektantom, architektom, wykonawcom, inwestorom, kierownikom budów i robót, deweloperom oraz specjalistom nadzorującym procesy budowlane, przedstawicielom organów administracji architektoniczno-budowlanych oraz organów nadzoru budowlanego, rzeczoznawcom ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, specjalistom ds. oceny ryzyka, ppoż. i ubezpieczeń, zarządcom i liderom obiektów w szczególności użyteczności publicznej i komercyjnych, serwisantom, instalatorom, integratorom systemów, inspektorom ochrony przeciwpożarowej jak również innym osobom zajmującym się prowadzeniem inwestycji budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa pożarowego

PRELEGENCI I GOŚCIE SPECJALNI KONFERENCJI

Presenter

Mr Piotr Matuszewski, Dyrektor Działu Produkcji w firmie Ela-Compil Sp. z o.o., Szef Działu FPM+(Fire Protection Manager)

Absolwent Politechniki Poznańskiej w specjalizacji Elektroniczna Aparatura i Systemu Pomiarowe. Członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa posiadający nieograniczone uprawnienia do projektowania i kierowania robotami w branży telekomunikacyjnej. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w branży technicznej ochrony obiektów. Autor licznych publikacji branżowych, prelegent na konferencjach i seminariach. Autor i współautor projektów systemów zabezpieczeń i systemów technicznej ochrony przeciwpożarowej
Presenter

Mr Artur Block, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów HELUKABEL Polska Sp. z o.o.

Od ponad 30 lat w branży elektrotechnicznej. Drogę zawodową rozpoczął w Biurze Studiów i Projektów Energetycznych ENERGOPROJEKT S.A. – pracowania elektryczna w oddziale gdańskim. Zdobywał doświadczenie w działach Utrzymania Ruchu zakładów produkcyjnych oraz w branży elektrotechnicznej w obszarach sprzedaży. Od lat specjalizuje się w normatywnych jak i praktycznych rozwiązaniach rozdziału energii elektrycznej, sterowania i teletechniki. Od 2006 roku bezpośrednio związany z przemysłem kablowym na stanowiskach Product Managera potem Project Managera. Aktualnie Dyrektor ds.Kluczowych Klientów. Członek Stowarzyszenia Polskich Energetyków O/Warszawski, a także konsultant w czasopismach branżowych. A po za pracą...
Gitara i sztormiak zawsze gotowe na wyzwania – zależnie od sytuacji i bez względu na pogodę.
Presenter

Mr Aleksander Białas, Specjalista ds. marketingu, Aluprof S.A.

Presenter

Mr Zbigniew Kęsy, Z-ca Dyrektora Sprzedaży Obiektowej Aluprof S.A.

Presenter

Mrs Monika Stodolna, Doradca Techniczny ds. Projektowych Produkt Manager ds. Systemów PPOŻ Knauf Sp. z o.o.

Presenter

Mr Marek Kośmider, Kierownik Działu Systemów Zabezpieczeń MIWI-URMET Sp. z o.o.

Presenter

Mr Konrad Kowal - Senior Product Manager D+H Polska sp. z o.o.

Presenter

Mr Maciej Brzeziński, Specjalista ds. tras kablowych KNS, Kopos Elektro PL Sp. z o. o

Presenter

Mrs Ewa Dziatkowska, Moderator/Koordynator Projektu DND Project

Presenter

Operator koordynacyjny: DND Project

Zapraszamy do udziału w konferencji ON-LINE. To spotkanie 1:1 przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Przed nami solidna dawka niezbędnej wiedzy w temacie projektowania, budowy i zarządzania obiektami budowlanymi ze względu na ich rodzaj i przeznaczenie. Szereg ważnych i praktycznych zagadnień w jednym czasie i miejscu popartych wiedzą, przepisami i doświadczeniem Prelegentów.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych przez Organizatora znajdziesz tutaj