Logo

KONGRES POŻARNICTWA 2020 vol.5 (Bezpłatna konferencja ON-LINE)

Date

Thursday, December 3, 2020

Time

10:00 AM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
Reprezentuję:
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
This field is required. Double-check the spelling.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email,click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Pracuj zdalnie i rozwijaj swoje kompetencje

KONGRES POŻARNICTWA  2020 v.5

(KONFERENCJA ON-LINE BEZPŁATNA)

Zarezerwuj swój czas

3 grudnia 2020 (czwartek), o godz. 10.00 

SPOTKAJMY SIĘ ON-LINE 

NOWY TERMIN - NOWE TEMATY

Zapraszamy do udziału w spotkaniu online w ramach konferencji KONGRES POŻARNICTWA FIRE 2020©.  To spotkanie 1:1 przeniesione do wirtualnej rzeczywistości w związku z pandemią koronawirusa. Swym zakresem obejmuje czynną i bierną ochronę przeciwpożarową oraz rozwiązania mające wpływ na bezpieczeństwo  obiektów i osób w nich przebywających. Przed nami po raz kolejny solidna dawka niezbędnej wiedzy w temacie projektowania, budowy i zarządzania bezpieczeństwem obiektów budowlanych. Szereg ważnych i praktycznych zagadnień w jednym czasie i miejscu popartych wiedzą i doświadczeniem Prelegentów.  

Tylko ważne, bieżące i praktyczne informacje poparte wiedzą i doświadczeniem Prelegentów

Konferencję poprowadzą doświadczeni Prelegenci, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny konferencji. Przekażą Państwu wiele ważnych i praktycznych wskazówek, pomocnych w realizacji coraz bardziej wymagających projektów. Wyjaśnią także poruszane zagadnienia w oparciu o aktualny stan prawny i wymagania techniczne, oraz przedstawią konkretne przykłady realizacji i zastosowań. Konferencja ON-LINE będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych uczestników, a Prelegenci będą do Państwa dyspozycji za pośrednictwem czatu, by na żywo odpowiadać na nurtujące pytania.

________________________________________

Nie czekaj i już dziś zarezerwuj miejsce. Każde nasze spotkanie on-line gromadzi od 350 a 560 uczestników w jednym czasie i miejscu, warto skorzystać z rejestracji aby nie czekać w poczekalni na zwolnienie miejsca w pokoju konferencyjnym

Patronat Honorowy

Szkoła Główna Służby Pożarniczej uczelnią akademicką! - Portal edukacyjny Perspektywy
Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Warszawski

Program konferencji

09.00
10.00
Logowanie do pokoju konferencyjnego, chat, test dostępnych narzędzi, zgłaszanie pytań
Wprowadzenie, rozpoczęcie - Ewa Dziatkowska, Koordynator ds. Projektów, Creator/Moderator DND Project                                                                                                          
10:00 Bezpieczeństwo pożarowe – obudowa hal z płyt warstwowych oraz elewacje wentylowane obiektów
   Prelegent: Arkadiusz Krześniak, Business Manager Ruukki Polska Sp.z o.o.

W trakcie wykładu omówione zostaną aspekty związane z bezpieczeństwem pożarowym budynków halowych, głównie związane ze szczelnością i izolacyjnością ogniową obudowy. Pokazane będą aktualne wymagania normowe dla klasyfikacji ogniowych (począwszy od zmian z 2018r.) oraz wyniki uzyskane w badaniach dla płyt z rdzeniem z wełny mineralnej oraz z pianki PIR. Dodatkowo zaprezentowane będą najnowsze oceny techniczne dla produktów elewacyjnych związane z par. 225 Warunków Technicznych (odpadanie okładzin pod wpływem pożaru).
10:30
Dobór aluminiowo-szklanych konstrukcji przeciwpożarowych w zależności od wymaganej klasy odporności ogniowej przegrody  - Prelegent: Zbigniew Kęsy Z-ca Dyrektora Sprzedaży ObiektowejAleksander Białas Specjalista ds. MarketinguALUPROF S.A. 
11:00
Pierwszy w Polsce certyfikowany kabel światłowodowy ognioodporny TECHNOFLAME FOC-2-SLT-HFFR PH120/E30-E60 do instalacji przeciwpożarowych w budynkach wysokich i wysokościowych - Prelegent: mgr inż. Dariusz Ziółkowski, Kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju, Technokabel S.A.
11:30 Błędy w wykonywaniu zabezpieczeń przeciwpożarowych przejść instalacyjnych – rozwiązywanie problemów z systemem Knauf FireWin - Prelegent: Monika Stodolna, Doradca Techniczny ds. Projektowych Produkt Manager ds. Systemów PPOŻ Knauf Sp. z o.o.
12:00 Ochrona przeciwpożarowa i wentylacja pożarowa. Skuteczne oddymianie, wyższy poziom bezpieczeństwa - Prelegent: Paweł Soboń, Regionalny Kierownik Sprzedaży HVAC, Belimo Siłowniki S.A.

- Najnowsze produkty BELIMO do instalacji ppoż
- Safety Position Lock™ - bezpieczne położenie klap wentylacji pożarowej w przypadku pożaru 
12.30 Fotowoltaika a ochrona przeciwpożarowa — zagrożenia i rozwiązania - Prelegent: Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies Inc.

Dobry projekt to podstawa każdego systemu fotowoltaicznego. Ważne aby taki projekt uwzględniał także rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowników w trakcie eksploatacji oraz strażaków podczas brania udziału w gaszeniu obiektu posiadającego instalację fotowoltaiczną na dachu. Jeśli chcecie dowiedzieć jak zadbać o bezpieczeństwo instalacji PV, to zapraszamy do udziału w naszej prezentacji.

Energia słoneczna jest projektowana tak, aby była bezpieczna i niezawodna, co potwierdzają miliony instalacji na całym świecie. Jednak w miarę rozwoju i dojrzewania branży oraz powiększania się instalacji, coraz powszechniejsze stają się bardziej restrykcyjne normy i przepisy bezpieczeństwa, podobnie jak dzieje się to w wielu innych branżach.  Bez odpowiednich środków ostrożności wysokie napięcie prądu stałego może doprowadzić do ryzyka oparzeń i porażenia prądem elektrycznym osób zaangażowanych w akcje gaśnicze. W związku z rosnącą świadomością straż pożarna i towarzystwa ubezpieczeniowe proszą o stosowanie surowszych norm bezpieczeństwa. Podczas spotkania opowiemy o  dwóch funkcjach — SafeDC™ oraz wykrywaniu i przerywaniu wyładowań łukowych w celu zmniejszenia ryzyka pożaru i porażenia prądem elektrycznym.
13:00
Nowe Systemy Sygnalizacji Pożaru na rynku polskim z hybrydową funkcją bezprzewodową  - HOCHIKI & NSC   Prelegent: Jacek Karcewicz, DyrektoMIWI-URMET Sp. z o.o. 
W trakcie prezentacji omówione zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- HOCHIKI jeden z wiodących producentów urządzeń do sygnalizacji pożaru na świecie
- Protokół ESP urządzenia adresowalne
- Urządzenia do zastosowań specjalnych: iskrobezpieczne, MARINE, SIL2
- Centrale z funkcją sterowania gaszeniem
13:30 PANEL EKSPERTA: 
Nowelizacja ustawy Prawo budowlane z 2020 r. - zagrożenia dla Projektanta i Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych - Prelegent: mgr inż. Jacek Podyma, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych, dr inż. arch. Kamila Sikorska-Podyma, adiunkt Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
14.30 Podsumowanie. Przekazanie materiałów (prezentacje, katalogi itp.) obecnym uczestnikom konferencji  Ewa Dziatkowska, Koordynator ds. Projektów, Creator/Moderator DND Project                                                  

Konsultanci Rozwiązań Technologicznych

Wydarzenie ma charakter szkoleniowy. Szkolenie odbędzie się w czasie rzeczywistym on-line. Na podstawie konkretnych, bardzo ciekawych realizacji, porozmawiamy o tym, w jaki sposób projektować, budować, serwisować by podnieść bezpieczeństwo pożarowe obiektów budowlanych. Dołącz do konferencji i dowiedz się jakie warunki należy spełnić aby sprostać nowym regulacjom prawnym i technicznym po względem ochrony przeciwpożarowej. 

Po zakończeniu każdy z uczestników otrzyma Certyfikat udziału, komplet materiałów szkoleniowych przygotowanych przez Prelegentów oraz dostęp do wybranych prezentacji.


DLA KOGO? 

Kto powinien wziąć udział

Wydarzenie dedykujemy projektantom, architektom, wykonawcom, inwestorom, kierownikom budów i robót, deweloperom oraz specjalistom nadzorującym procesy budowlane, przedstawicielom organów administracji architektoniczno-budowlanych oraz organów nadzoru budowlanego, rzeczoznawcom ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, specjalistom ds. oceny ryzyka, ppoż. i ubezpieczeń, zarządcom i liderom obiektów w szczególności użyteczności publicznej i komercyjnych, serwisantom, instalatorom, integratorom systemów, inspektorom ochrony przeciwpożarowej jak również innym osobom zajmującym się prowadzeniem inwestycji budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa pożarowego


PRELEGENCI I GOŚCIE SPECJALNI KONGRESU

Presenter

Mrs dr inż. arch. Kamila Sikorska-Podyma, adiunkt Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Architekt, Adiunkt Zakładu Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktor nauk technicznych w specjalności Bezpieczeństwo pożarowe obiektów zabytkowych”, Politechnika Poznańska, Wydział Architektury. Zainteresowania naukowe m.in. : Historia architektury i urbanistyki; Wpływ kompozycji przestrzennej (urbanistycznej) na strukturę przestrzenną miast oraz poziom życia mieszkańców; Zrównoważony rozwój miast w sferze przestrzennej;
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne; Rewitalizacja zdegradowanych obszarów oraz zespołów architektoniczno– urbanistycznych; Bezpieczeństwo pożarowe w skali miasta, zespołu architektoniczno– urbanistycznego oraz poszczególnych obiektów budowlanych (w szczególności zabytkowych).
Presenter

Mr mgr inż. Jacek Podyma, Rzeczoznawca ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych

Ekspert w zakresie inżynierii pożarowej i projektowania urządzeń przeciwpożarowych. Inżynier budownictwa lądowego w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Autor lub współautor kilkudziesięciu analiz numerycznych dotyczących wentylacji pożarowej, odporności ogniowej i trwałości pożarowej konstrukcji budowlanych oraz symulacji ewakuacji z budynków i obiektów użyteczności publicznej. Zainteresowania: zastosowanie narzędzi informatycznych i systemów informacyjnych w ochronie przeciwpożarowej, komputerowe wspomaganie projektowania, ochrona przeciwpożarowa obiektów zabytkowych. Twórca serwisu współpracy projektantów z rzeczoznawcami ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych "Platforma Aplikacji Przeciwpożarowych PAP24.PL"

PRELEGENCI

Presenter

Mr Aleksander Białas, Specjalista ds. marketingu, Aluprof S.A.

Presenter

Mrs Monika Stodolna, Doradca Techniczny ds. Projektowych Produkt Manager ds. Systemów PPOŻ Knauf Sp. z o.o.

Presenter

Mr Zbigniew Kęsy, Z-ca Dyrektora Sprzedaży Obiektowej Aluprof S.A.

Presenter

Mr Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies Inc.

Presenter

Mr Arkadiusz Krześniak, Business Manager Ruukki Polska Sp. z o.o.

Presenter

Mr mgr inż. Dariusz Ziółkowski, Kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju, Technokabel S.A.

Presenter

Mr Paweł Soboń, Regionalny Kierownik Sprzedaży HVAC, Belimo Siłowniki S.A..

Inżynier sanitarny od kilkunastu lat związany z branżą HVAC i automatyki budynkowej w obiektach komercyjnych

MODERATOR

Presenter

Mrs Ewa Dziatkowska, Moderator/Koordynator Projektu DND Project

Presenter

Operator Organizacyjny: DND Project

Zapraszamy do udziału w konferencji ON-LINE. To spotkanie 1:1 przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Przed nami solidna dawka niezbędnej wiedzy w temacie projektowania, budowy i zarządzania bezpieczeństwem obiektów budowlanych. Szereg ważnych i praktycznych zagadnień w jednym czasie i miejscu popartych wiedzą, przepisami i doświadczeniem Prelegentów.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych przez Organizatora znajdziesz tutaj